AUTO ZASTĘPCZE Z OC

Miałeś kolizję drogową lub wypadek? Twoje auto nie nadaje się do jazdy? Nie martw się dzięki naszej firmie to nie problem. Zapewnimy Ci auto zastępcze zupełnie za darmo. Poszkodowanym wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych wynajmujemy auta z OC sprawcy. Zajmujemy się wszystkimi formalnościami za naszych klientów. Dzięki nam nie musisz się martwić o swoje auto zastępcze. 

Jak długo przysługuje auto zastępcze z OC sprawcy?

W przypadku wystąpienia szkody częściowej, czyli takiej, która kwalifikuje auto do naprawy, samochód zastępczy przysługuje poszkodowanemu na cały okres naprawy. Co ważne, okres ten obejmuje nie tylko faktyczny czas, w którym wykonywane są czynności naprawcze, ale również oczekiwanie na przystąpienie do naprawy, oczekiwanie na kosztorys, zamówione części oraz czas niezbędny do odbioru auta przez ubezpieczonego.

Kiedy muszę oddać auto zastępcze po szkodzie całkowitej?

W przypadku wystąpienia szkody całkowitej, czyli takiej, gdy przywrócenie stanu auta sprzed powstania szkody jest niemożliwe lub gdy likwidacja szkody wiąże się z nadmiernymi trudnościami lub kosztami, ubezpieczony również ma prawo do wynajmu auta zastępczego. Zgodnie z uchwałą Sądu Najwyższego z dnia 22 listopada 2013 r. ubezpieczony może korzystać z niego przez cały okres od dnia zniszczenia pojazdu, do momentu, gdy będzie mógł nabyć nowy pojazd. Co więcej, odpowiedzialność towarzystwa nie kończy się z momentem wypłaty odszkodowania. Jeśli mimo otrzymania pieniędzy, poszkodowany z uzasadnionych przyczyn nie był w stanie nabyć nowego pojazdu, ubezpieczyciel wciąż powinien opłacać koszty wynajmu auta zastępczego.